Co příště udělám jinak :-)

V neděli jsem dělala „pořádek“ v učebnicích a sešitech co máme doma a přemýšlela jsem hlavně nad prvními díly Hejného matematiky  co s nimi, jestli prodat, nebo nám ještě někdy k něčemu budou. Pak jsem se rozhodla nechat pro mladšího.
Když jsem někdy v květnu koupila učebnici Hejného matematiky od Frause a nakoukla do ní, tušila jsem, že jsem asi trochu zaspala. A taky že jo, Vojta ji otevřel, zavřel a řekl že tohle rozhodně dělat nebude, je to otravně lehký.  V té době už dávno sčítal, odčítal, násobil lehčí čísla, zajímal se kolik stovek je tisíc, kolik tisícovek milion a já na něho přišla s 2+3 v obrázcích, óóó jak najivní, chápu ho. Tohle mělo přijít před půl rokem.
Ještě máme doma Hejného matematiku od H-matu, kterou jsme dostali v srpnu, ale ta mi moc k srdci nepřirostla, graficky se mi nelíbí a je taková „roztahaná“ ale to je možná tím že je Vojta napřed a tahle mi přijde ještě „pomalejší“ než ta Frausovská. Mají ovšem elektronické učebnice a je možné že časem dostanou přednost. Každopádně, mladšímu synovi ty tištěné nabídnu hned jak se naučí počítat do deseti (pro jistotu) 🙂 . Učebnice jsou rozhodně vhodné již pro předškoláky, kteří se zajímají o počítání.
Další zajímavá pracovní učebnice použitelná i pro předškoláky je Hrajeme si ve škole i doma, asi do půlky se dá zvládnoud i s dítkem, které má rádo různé úkoly ale ještě nečte a nepíše. Od půlky už je zařazeno hravé čtení a psaní, ale všechno je  příjemnou formou, Vojta ji má moc rád a rád v ní hraje jejich hry.

Příspěvek byl publikován v rubrice Předškolák se štítky a jeho autorem je Maki. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *